Kompensacija įsigijus neįgaliojo vežimėli

Kompensacija įsigijus neįgaliojo vežimėli
Kraunama... 0 view(s)

Kompensacija įsigijus neįgaliojo vežimėli

Neįgaliojo vežimėlių rūšys:


  1. Aktyvaus tipo (išskyrus sportinius) vežimėliai – tai manevringi, lengvo metalo lydinio, abiem rankom valdomi, su varomaisiais užpakaliniais ratais neįgaliųjų vežimėliai, kurių masė ne daugiau kaip 13 kg.
  2. Neįgaliojo vežimėlis, skirtas tetraplegikui – manevringas, lengvo metalo lydinio, su paaukštinta nugaros atrama, stūmimo rankenomis, varomaisiais užpakaliniais ratais, valdomas abiem rankomis neslidžiais lankais, padengtais sukibimą padidinančia danga, neįgaliųjų vežimėlis.
  3. Palydovo valdomi rankiniai neįgaliojo vežimėliai asmenims iki 18 metų – tai tokie vežimėliai, kurie yra su trimis ar keturiais mažais ratais, stūmimo rankena (-omis), saugos diržais, reguliuojamomis nugaros, pėdų ir kitomis atramomis, padedančiomis išlaikyti sėdimą padėtį bei tinkamais važiuoti lauke.

 

Norėdami gauti neįgaliojo vežimėlio įsigijimo išlaidų kompensaciją per Įmones, turite kreiptis į Techninės pagalbos neįgaliesiems centro skyrių (www.tpnc.lt) pagal savo gyvenamąją vietą ir pateikti šiuos dokumentus:

  1. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  2. Dokumentus apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą arba pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, jeigu šių duomenų nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre;
  3. Socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintos formos prašymą. Prašymo formą galite parsisiųsti čia: Prasymo forma
  4. Išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a) (išrašo galiojimo laikas – 12 mėnesių), kurį išrašo asmens sveikatos priežiūros reabilitacijos įstaigos fizinės medicinos ir reabilitacijos arba asmens sveikatos priežiūros įstaigų šeimos gydytojai ar kiti atitinkamos srities gydytojai specialistai.
  5. Neįgaliojo pažymėjimą, išskyrus asmenis po ūmių traumų, sužeidimų ar ligų, turinčius akivaizdžių neįgalumo požymių bei vaikus, turinčius judesio raidos sutrikimų;
  6. Kai kreipiamasi dėl TPP asmenims iki 18 metų – vaiko gimimo liudijimą.

 

Tolimesnė eiga:

  1. Centro direktoriaus įsakymu sudaryta komisija per 15 dienų nuo nurodytų reikalingų pateikti dokumentų gavimo dienos priima bei įformina sprendimą apie asmens įrašymą į asmenų, pageidaujančių gauti TPP* įsigijimo išlaidų kompensavimą per Įmonę eilę, protokolu.
  2. Centro direktoriaus įgalioti Centro teritorinio padalinio darbuotojai išduoda asmeniui Pažymą bei informuoja jį apie TPP įsigijimo išlaidų kompensavimo per Įmones tvarką.
  3. Asmuo, pageidaujantis įsigyti aktyvaus tipo vežimėlį, kreipiasi į Įmonę ir pateikia Centro išduotą Pažymą. Pažyma galioja 12 mėn. nuo jos išdavimo datos.
  4. Įmonė pateikia asmeniui informaciją apie turimas TPP bei išduoda pageidaujamą įsigyti TPP tik pateikus Centro išduotą Pažymą.
  5. Įmonė turi parinkti ir pritaikyti išduodamą TPP pagal asmens fizinius, medicininius ir socialinius poreikius, apmokyti ja naudotis, konsultuoti priemonės naudojimo klausimais bei vykdyti garantinius įsipareigojimus.
  6. TPP asmeniui išduodama kartu su PVM sąskaita faktūra bei perdavimo-priėmimo aktu, garantija bei naudojimo instrukcija.
  7. Jei TPP kaina yra didesnė nei 1216 eurų, kainų skirtumą Įmonei sumoka asmuo, jei mažesnė – kompensuojama visa TPP kaina.

 

 

DĖL NEĮGALIŲJŲ APRŪPINIMO TECHNINĖS PAGALBOS PRIEMONĖMIS IR ŠIŲ PRIEMONIŲ ĮSIGIJIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO informaciją rasite čia >

Šaltinis: http://www.negalia.lt/

© $yearTemplate UAB „Topo Grupė“