Kaip įvertinti sveikatos būklę naudojant išmanųjį laikrodį?

Kaip įvertinti sveikatos būklę naudojant išmanųjį laikrodį?
Kraunama... 0 view(s)

Kaip įvertinti sveikatos būklę naudojant išmanųjį laikrodį?

VO2 Max testas laikrodyje parodo, kiek jūsų raumenys sunaudoja deguonies


VO2 Max testas jau yra ganėtinai seniai žinomas sportininkų tarpe, tačiau dabar vis daugiau išmaniųjų laikrodžių taip pat turi galimybę stebėti šį rodiklį. Taip nutiko todėl, kad VO2 Max rodiklis taip pat gali perspėti naudotoją apie besivystantį virusinį plaučių uždegimą (kitaip tariant, COVID-19). Tiesa, VO2 Max gali būti sumažėjęs ir dėl kitų plaučių ligų, širdies veiklos ar kitų sutrikimų, tačiau bet kuriuo atveju, nuolat stebėti šį rodiklį yra verta kiekvienam. Tai padaryti leis „Garmin Fenix 6“ serijos gaminiai, „Garmin Vivoactive 4“, taip pat naujausias „Apple Watch 6“.

 

SpO2 stebėjimas – dar viena svarbi funkcija


SpO2 yra raudonųjų kraujo ląstelių, prisotintų deguonimi, procentinė dalis, t.y., deguonies koncentracija kraujyje. Kasdieniniame gyvenime SpO2 gali būti naudojamas sveikatos būklei stebėti ir gerinti. Paprastai SpO2 turėtų siekti bent 94 proc. Jei SpO2 yra mažesnis nei 94 proc., reikia pailsėti ar net įkvėpti deguonies. Jeigu jūsų SpO2 lygis yra nuolat žemesnis nei 94 proc. galimai netgi vertėtų kreiptis į gydytojus. SpO2 stebėjimą siūlo net ir mažiau kainuojantys laikrodžiai, tokie kaip „Huawei GT2“, „Polar Ignite“ ar „Fitbit Versa“, tačiau tuo pačiu tai yra ir svarbi funkcija kiek prabangesniuose įrenginiuose, tokiuose kaip „Samsung Galaxy Watch3“ ar „Polar Vantage V“.

 

Širdies ritmo sekimas – funkcija, kurią turi beveik kiekvienas įrenginys


Daug ką apie sveikatos būklę pasako paprasčiausias širdies ritmo matavimas: jį reikia stebėti ilgesnį laiką ir atkreipti dėmesį į jo pokyčius, kuomet esate aktyvus ar ramybės būsenoje – miegant ar ilsintis. Mūsų organizmas pradeda kovoti su virusais mums dar nepajutus simptomų, o tai didina širdies ritmo dažnį. Vieni iš mūsų turi aukštesnį širdies ritmą, kiti – žemesnį, todėl šiuo metu svarbu jį sekti nuolatos, o ne keliskart per dieną – tam kraujospūdžio matuoklio jau nebeužtenka. Tokį matavimą gali užtikrinti ir pati paprasčiausia apyrankė, o išmanieji laikrodžiai gali pateikti ir kelių dienų ar savaičių širdies ritmo grafiką.


Be abejo, širdies ritmo matavimo galimybė praverčia ir daugeliu kitų gyvenimo atvejų: sportuojant tai leidžia nustatyti jūsų fizinę formą ir pačių treniruočių efektyvumą ar intensyvumą, širdies ritmas taip pat leidžia nustatyti streso lygį ar miego kokybę. Norėdami stebėti savo širdies ritmą, galite įsigyti net ir ypač nebrangią „Xiaomi Mi Band 5“ apyrankę, o iš laikrodžių širdies ritmo matuoklį turi praktiškai visi.

 

Išmanieji laikrodžiai, galintys netgi išgelbėti jūsų gyvybę


Kiekvienam žmogui, turinčiam rimtesnių ar lėtinių sveikatos problemų, labiausiai rekomenduojamas išmanusis laikrodis yra „Apple Watch 4“ ar vienas iš dar naujesnių „Apple Watch“ modelių, ypač jeigu jūs jau naudojatės „iPhone“. Taip yra todėl, kad naujausi „Apple Watch“ modeliai siūlo ypatingą funkciją, kurios kiti prietaisai neturi – automatinį kritimo nustatymą. Kitaip tariant, jeigu naujojo „Apple Watch“ naudotojas nukrenta, laikrodis automatiškai išsiunčia pranešimą nustatytiems kontaktams ir/arba paskambina 112 ir iškviečia greitąją. Ši funkcija neabejotinai išgelbėja daugybę gyvybių, tad turintiems „iPhone“, investuoti tikrai verta.

© $yearTemplate UAB „Topo Grupė“