Buitinės technikos priežiūra: kaip išvalyti orkaitę, viryklę ar gartraukį?

Buitinės technikos priežiūra: kaip išvalyti orkaitę, viryklę ar gartraukį?
Kraunama... 0 view(s)

Buitinės technikos priežiūra: kaip išvalyti orkaitę, viryklę ar gartraukį?

 

Kokios pagrindinės taisyklės, kaip galima valyti?


Tiek orkaičių, tiek viryklių reikėtų jokiu būdu neapleisti – kuo ilgiau delsiama ir kuo ilgiau kaupiasi visi nešvarumai, tuo sunkiau vėliau juos yra pašalinti. Tai yra tarsi uždaras ratas: daugiau nešvarumų, jie sunkiau valosi, todėl valyti prietaisą norisi vis rečiau. Todėl vos atsiranda nešvarumų, juos iš karto reikėtų ir pašalinti.


Orkaitės priekį paprastai rekomenduojama valyti minkšta šluoste, naudojant šiltą vandenį su švelnia valymo priemone: persistengti neverta, kadangi paprastai nešvarumai šioje vietoje nuvalomi gana lengvai. Be abejo, metaliniams paviršiams valyti reikia specialių valymo priemonių arba, vėlgi, tiesiog šilto vandens.


Orkaitės vidų paprastai rekomenduojama valyti po kiekvieno naudojimo, tačiau, savaime aišku, šios taisyklės paprastai nesilaikoma, tam nėra noro ar laiko. Tad, jeigu neturite tiek laiko, siūlome valyti savo orkaitę bent jau po ypač riebių patiekalų gaminimo, kadangi riebalai ir maisto likučiai orkaitėje gali kauptis ir netgi sukelti gaisrą.


Visus orkaitės priedus siūloma valyti po kiekvieno naudojimo, paprastai jiems užtenka ir paprasčiausio šilto vandens. Na, o įsisenėjusius nešvarumus reikėtų valyti specialiu orkaičių valikliu.


Tiesa, verta pastebėti, kad nemaža dalis orkaičių šiais laikais turi ir specialų savaiminio valymo režimą – toks valymo būdas užtrunka nemažai laiko, tačiau aktyvių jūsų veiksmų tam beveik nereikia. Pakanka paspausti vieną mygtuką ir proceso pabaigoje tiesiog išvalyti paviršius nuo degėsių likučių.

 

 

Žmonių fantazija kartais būna beribė - kaip tikrai nerekomenduojama valyti?


Visų pirma, beveik bet kurios buitinės technikos valymui, reikėtų pamiršti visus specialius šveitiklius, nešvelnias kempinėles ar kitus paviršius braižyti galinčius daiktus. Ypač dažnai žmonės apsigauna su kempinėlėmis – nors jos neatrodo labai nešvelnios, dažnai jų pakanka, kad galima būtų subraižyti buitinės technikos paviršius. Išorėje tai tiesiog atrodo neestetiškai, tačiau padarius įbrėžimų, pavyzdžiui, orkaitės viduje, dažnai suprastėja tam tikri orkaitės darbo aspektai, pavyzdžiui, maistas prie paviršių prikempa daug lengviau.


Daugelis mėgsta pagramdyti nešvarumus net ir peiliu, tačiau to nerekomenduojame itin smarkiai. Galų gale, vertėtų pasiskaityti kiekvieno buitinės technikos prietaiso instrukciją – jose paprastai yra parašoma, kaip galima pasiekti geriausių valymo rezultatų, nepakenkiant pačiam prietaisui.

 

 

Orkaitės ne vienodos - ar skiriasi vienų valymas nuo kitų ir kaip tai rekomenduojama daryti?


Skiriasi: dujines orkaites rekomenduojama valyti praktiškai po kiekvieno naudojimo, tuo tarpu elektrines orkaites pakanka valyti ir kartą į savaitę. Žinoma, vengiant nemalonių kvapų, paprasčiausia orkaitę yra valyti iš karto po naudojimo, kad jie labiau neprikeptų.


Elektrinėms orkaitėms ir stiklo keramikos kaitlentėms galima rasti specialų valymo rinkinį „Nordic Quality 201134“, kuris susideda iš trijų priemonių: orkaitės ir griliaus valiklio, kaitlentės valiklio ir gramdiklio. Būtent pastaroji priemonė padės įveikti net ir pačius sudėtingiausius nešvarumus nepažeidžiant paviršiaus.


Ir, kaip jau minėta, šiuo metu rinkoje galima rasti vis daugiau orkaičių su savaiminio valymo funkcijomis: gariniu, katalitiniu ar pirolitiniu valymu.


Garinis valymas yra mažiausiai invazinis: tereikia, kad į specialią talpyklą įpiltumėte vandens ir nustatytumėte atitinkamą programą. Garai padeda lengvai pašalinti nešvarumus, o jeigu jų dar lieka, juos puikiai pašalinti galima su purškiamu „Miele DG Clean“ garinės orkaitės valikliu: jis nepalieka nemalonaus kvapo, greit įsigeria į nešvarumus ir padeda juos lengvai pašalinti.


Katalitiniu valymu pasižyminčios orkaitės turi specialias porėtos struktūros katalitines sieneles, kurios, įjungus programą, sudegina visus maisto likučius. Tereikia nepamiršti apie vėlesnį orkaitės valymą nuo pelenų. Katalitines sieneles galima plauti ir indaplovėje.


Pirolitinis valymas veikia panašiu principu kaip ir katalitinis valymas, tačiau šiuo atveju temperatūra yra daug aukštesnė – apie 500°C. Pirolitinio orkaitės valymo procesas trunka nuo valandos iki dviejų. Per šį laiką nešvarumai paverčiami pelenais.

 

 

Viryklės irgi skiriasi? Gal ir valymo principai, priemonės skiriasi?


Žinoma: vienos dujinės, kitos indukcinės, elektrinės, skiriasi jų paviršiai. Taigi reiktų naudoti ir skirtingus valiklius, kad nepažeistumėte paviršiaus. Savaime aišku, lengviausia valyti indukcines virykles, kadangi paprastai jų paviršiai yra lygūs, o maisto prikepimo atvejai yra be galo reti.

 

 

Viryklių valymui rekomenduoti galime šias priemones:


Kaitlenčių valiklis „ELECTROLUX/AEG Vitro Care“ yra idealus pasirinkimas indukcinėms kaitlenlėms. Tai yra turbūt tinkamiausia priemonė ir įsisenėjusiems nešvarumas gramdyti. Šis valiklis itin efektyviai valo paviršių, jo nesubraižydamas, padengia jį apsauginiu sluoksniu ir net nupoliruoja smulkius įbrėžimus. Užtenka vos kelių lašų priemonės. Paskirstykite juos ant kaitlentės paviršiaus švaria šluoste, šiek tiek patrindami nešvarias vietas ir nuvalykite popieriniu rankšluosčiu. O gramdymui galima naudoti atitinkamą gramdiklį stiklo keramikai „ELECTROLUX E6HUE102“, kuris taip pat nepažeis paviršiaus ir padės pašalinti net ir labai prisitvirtinusius nešvarumus.


Dujinėms kaitlentes su metaliniu paviršiumi rekomenduojamas nerūdijančio plieno paviršių valiklis „ELECTROLUX/AEG M3SCS200“. Ši priemonė ne tik švelniai nuvalo paviršių ir pirštų antspaudus, bet ir poliruoja bei padengia juos apsaugine mikroplėvele. Priemonė pagaminta iš saugių žmogui bei aplinkai, visiškai biologiškai suyrančių žaliavų, tad po valymo nebūtina nuskalauti. Ši priemonė tiks visiems iš nerūdijančio plieno pagamintiems buitiniams prietaisams.

 

 

Kalbant apie priežiūrą ir valymą, kas rekomenduotina kaitlentėms?


Vėlgi, reikėtų valyti švelnaus paviršiaus skudurėliu ar kempinėle, kad nepažeistumėte paviršiaus. Siūloma naudoti būtent tas priemones, kurios konkrečiai skirtos šiai buitinei technikai valyti. Patartina valyti paviršių po kiekvieno naudojimo, jei atsiranda nešvarumų. Reikėtų kaitinti puodus, keptuves tik švariu dugnu, kadangi neretai nuvalomos pačios kaitlentės, tačiau apie puodų ir keptuvių dugno valymą - pamirštama. Jų valymas leidžia išvengti užsistovėjusių ir sunkiai įveikiamų nešvarumų. Taip pat jokiu būdu nereikėtų naudoti tos pačios šluostės, kuri naudojama indų plovimui.

 

 

Gartraukiuose turbūt svarbiausia filtras, kuris apsineša įvairiais riebalais, dulkėmis. Kaip dažnai ir kaip prižiūrėti šį prietaisą?


Svarbiausia yra valyti gartraukio išorines groteles, kurios sustabdo riebalų ir dulkių patekimą į šio prietaiso vidų. Jas reikėtų valyti reguliariai, tai rekomenduojama daryti bent kartą į mėnesį. Savaime aišku, paprasčiausia tai daryti naudojant indaplovę, bet jeigu jos neturite, groteles nuvalyti galima naudojant paprasčiausią šluostę su vandeniu ir specialiomis priemonėmis. Tai užtikrina, kad jums ilgiau nereikės keisti įrenginio filtro.

 

 

Ar gali sugesti buities prietaisas nuo nepriežiūros? Kokie pagrindiniai pavojai?


Taip, gali. Pavyzdžiui, garines orkaites kartais yra būtina nukalkinti, nes garų sistemoje kalkės kaupiasi ir ilgainiui garinimo funkcija gali paprasčiausiai nustoti veikti.

© $yearTemplate UAB „Topo Grupė“