Kaip valyti gartraukį ir keisti ar valyti jo filtrą?

Kaip valyti gartraukį ir keisti ar valyti jo filtrą?
Kraunama... 0 view(s)

Kaip valyti gartraukį ir keisti ar valyti jo filtrą?

Kaip pasiruošti gartraukio valymui?

Nesvarbu, ar niekada nevalėte gartraukio nuo pat tada, kai įsigijote prietaisą, ar tiesiog neseniai pastebėjote, kad ant jo susikaupė nešvarumų ir riebalų, tam reikia kiek pasiruošti. Jeigu niekada anksčiau to nedarėte, tokia mintis gali kiek gąsdinti, bet iš tikrųjų šis procesas yra gana paprastas.

 

Štai ko jums reikės:

- Guminių pirštinių.

- Kempinės ir kelių valymo šluosčių (drėgnų ir sausų).

- Indų plovimo skysčio.

- Konkrečiam paviršiui skirtos valymo priemonės (pvz., nerūdijančio plieno valiklio).

- Naujo gartraukio filtro (jeigu jis yra neplaunamas ir keičiamas).

 

Kaip pakeisti gartraukio filtrą?

Filtras yra pagrindinė gartraukio dalis, atliekanti didžiąją dalį šio įrenginio darbą sutraukiant visus riebalus ir kvapus. Kai kuriuose įrenginiuose filtrą galima tiek valyti, tiek keisti, o kai kurie gartraukiai turi neplaunamą filtrą.

 

Jei jūsų gartraukis yra recirkuliacinio oro tipo, tai reiškia, kad oras, prieš patekdamas į virtuvę, praeina pro popierinius ir (arba) kito tipo filtrus, esančius gartraukio viduje. Tokių filtrų plauti paprastai negalima, todėl, norint išlaikyti įprastą filtravimo efektyvumą, juos reikia reguliariai keisti. Filtrai gartraukiams yra parduodami ir „Topo centro“ parduotuvėse, paprastai jie yra pritaikomi pagal jūsų gartraukio gamintoją. Kai kuriais atvejais, galima nusipirkti jums netinkantį filtrą ir tuomet jį išsikirpti pagal savo gartraukio formą, tačiau kai tai yra įmanoma, rekomenduojama rinktis savo gartraukio gamintojo oficialų filtrą.

 

Kiti gartraukiai riebų orą siunčia į išorę ir naudoja metalinį filtrą, kurį galima nuimti ir tuomet nesunkiai išvalyti:

- Pirmiausia patikrinkite būtent savo turimo prietaiso instrukciją, kad sužinotumėte, kaip saugiai atidaryti gartraukį ir išimti jo filtrą. Jeigu filtras nėra plaunamas, tada jį tiesiog pakeiskite pagal gartraukio gamintojo instrukcijas. Beje, „Topo centro“ ekspertai primena, kad jeigu fizinę instrukcijų knygelę pametėte, visada galite alternatyvią savo įrenginio instrukciją internete, tiesiog įvedę gartraukio modelį.

- Jeigu gartraukio filtras yra plaunamas, visų pirma leiskite jam kurį laiką pamirkti kriauklėje.

- Filtrą valykite kempine arba dantų šepetėliu ir indų plovimo skysčiu, kuris padės atsikratyti susikaupusių riebalų. Na, o jeigu savo gartraukį valėte labai seniai arba jei riebalai paprasčiausiai yra ypač lipnūs arba sunkiai pašalinami, naudokite actą ir valgomąją sodą.

- Kai kurių modernių gartraukių metalinius filtrus galima plauti indaplovėje. Tačiau pirmiausia visada patikrinkite instrukciją, kad sužinotumėte, ar toks gartraukio filtro plovimo būdas yra prieinamas ir jums.

 

Kaip valyti išorines gartraukio detales?

Ilgai naudojant gartraukį, riebalų sankaupomis neišvengiamai apsineša ir jo išorė. Tiesa, jo išorę valyti yra netgi lengviau nei vidų.

- Pasirinkite tinkamą valymo priemonę. Šiuo atveju geriausia naudoti paviršiaus valymo priemonę, skirtą konkrečiam jūsų gartraukio paviršiui valyti. Tai reiškia, kad jei jūsų gartraukio paviršius pagamintas iš nerūdijančio plieno, visada naudokite nerūdijančio plieno valiklį.

 

- Leiskite valymo priemonei atlikti savo darbą. Vadovaukitės valymo priemonės naudojimo instrukcijomis ir valykite minkšta kempinės puse arba specialia valymo šluoste. Priklausomai nuo to, kiek jūsų gartraukis yra nešvarus, prieš pradedant šveisti, gali tekti leisti priemonei veikti kelias minutes.

- Būkite atsargūs, kad nesubraižytumėte gartraukio paviršiaus. Lipniems nešvarumams ar kampams išvalyti gali praversti minkštas dantų šepetėlis. Jis leidžia atsikratyti bet kokių likučių nesubraižant paviršiaus, kaip tai gali padaryti šiurkšti kempinės pusė ar kitos šiurkštesnės priemonės.

- Išvalykite lemputę ar jos dangtelį. Nepamirškite išvalyti ir gartraukio lemputės. Daugumoje gartraukių modelių ją galima nuimti ir išvalyti. Kaip ir filtrą, pamerkite ją (ar jos dangtelį, jeigu ji yra uždengta) į vandenį su indų plovimo skysčiu ir minkšta kempinėle nušveiskite riebalus.

- Nusausinkite gartraukio paviršių. Pašalinę visus nešvarumus nuo paviršiaus, nušluostykite jį sausu skudurėliu, kad ant blizgaus paviršiaus neliktų vandens dėmių.

 

Kaip dažnai reikia valyti gartraukį?

Jeigu reguliariai gaminate maistą, „Topo centro“ ekspertai savo gartraukį rekomenduoja valyti bent kartą per mėnesį. Taip išvengsite didžiulių riebalų sluoksnių ir lipnių nuosėdų, kurias sunku pašalinti ir kurios smarkiai apsunkina gartraukio ventiliatoriaus veikimą. Jei reguliariai valysite gartraukį ir jo detales, susikaupusius nešvarumus bus daug lengviau pašalinti ir visas valymo procesas taps kelių minučių klausimu. Kitu atveju gartraukio valymas gali tapti vienu iš ilgiausiai užtrunkančių ir nemaloniausių namų ruošos darbų.

 

Na, o jeigu jūsų gartraukis turi keičiamus ir neplaunamus filtrus, juos reikėtų keisti kas 3-6 mėnesius arba netgi dažniau, jeigu gartraukis yra naudojamas itin dažnai.

Comments
Leave your comment
Your email address will not be published
© $yearTemplate UAB „Topo Grupė“